Linka Procházková - Kytice růží

Olej na kartonu, 48x39 cm. Signováno vpravo dole L. Procházková. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 66 cm

o autorovi: 1884 - 1960
Narodila se v Nových Dvorech. Studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, poté UMPRUM, kterou nedokončila. Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908. Byla manželkou Antonína Procházky a její tvorba zůstala ve stínu jeho tvorby. Je zastoupena v mnoha sbírkách, mimo jiné NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
114127. Kytice růží
Dražba ukončena:24.04.2024 20:45:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 24.04.2024 19:24:39 15297
3 000 Kč 31.03.2024 21:32:36 1610