Ludvík Vacátko - Nad překážkou

Kombinovaná technika, 48x37 cm, signováno vpravo dole Vacátko, rám, zaskleno.

1873, Simmering
Žák AVU (1895-1901; prof. Brožík a Hynais). Roku 1897 spolupracoval s Luďkem Maroldem na panoramatě Bitva u Lipan. Vacátko měl velkou zílibu v malbě bitevních výjevů a koní. Roku 1900 vyráží za studii do Paříže, odkud poté odchází do Mnichova, kde se učí u malíře zvířat prof. Zügela a Hertericha. Kromě malby se zabývá také figurální plastikou a tvoří postavy jezdců. Vytvořil také řadu portrétů (prezident Masaryk na koni,...). Studijně vycestoval také do Rakouska, Itálie, Polska, Ruska, Jugoslavie a Německa. Díky svědomitému studiu anatomie lidí a zvířat měla jeho díla vždy téměř dokonalé provedení. Četné výstavy u nás i v zahraničí (Vídeň, Řím, Florencie, Barcelona,...).

Pozn.: Rám mírně poškozen.

5632. Nad překážkou
Dražba ukončena:29.09.2016 20:29:59
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:8 500 Kč