Ludvík Vacátko - S kravami na pastvě

Olej na kartonu, 41x59 cm, signováno vlevo dole L. Vacátko, rám, zaskleno.

1873, Simmering
Žák AVU (1895-1901; prof. Brožík a Hynais). Roku 1897 spolupracoval s Luďkem Maroldem na panoramatě Bitva u Lipan. Vacátko měl velkou zílibu v malbě bitevních výjevů a koní. Roku 1900 vyráží za studii do Paříže, odkud poté odchází do Mnichova, kde se učí u malíře zvířat prof. Zügela a Hertericha. Kromě malby se zabývá také figurální plastikou a tvoří postavy jezdců. Vytvořil také řadu portrétů (prezident Masaryk na koni,...). Studijně vycestoval také do Rakouska, Itálie, Polska, Ruska, Jugoslavie a Německa. Díky svědomitému studiu anatomie lidí a zvířat měla jeho díla vždy téměř dokonalé provedení. Četné výstavy u nás i v zahraničí (Vídeň, Řím, Florencie, Barcelona,...).

6466. S kravami na pastvě
Dražba ukončena:30.11.2016 20:32:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč