Ludvík Vacátko

40752. Oráč s koňmi

popis: Olej na překližce, 59x70 cm. Signováno vpravo dole Vacátko 1945. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1873, Simmering
Žák AVU (1895-1901; prof. Brožík a Hynais). Roku 1897 spolupracoval s Luďkem Maroldem na panoramatu Bitva u Lipan. Vacátko měl velkou zálibu v malbě bitevních výjevů a koní. Roku 1900 vyráží za studii do Paříže, odkud poté odchází do Mnichova, kde se učí u malíře zvířat prof. Zügela a Hertericha. Kromě malby se zabývá také figurální plastikou a tvoří postavy jezdců. Vytvořil také řadu portrétů (prezident Masaryk na koni,...). Studijně vycestoval také do Rakouska, Itálie, Polska, Ruska, Jugoslávie a Německa. Díky svědomitému studiu anatomie lidí a zvířat měla jeho díla vždy téměř dokonalé provedení. Četné výstavy u nás i v zahraničí (Vídeň, Řím, Florencie, Barcelona,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.

zbývá:

konec dražby: 26.02.2020 19:01:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 31 000 Kč