Luisa Černovická

54683. Honosná kytice

popis: Olej na plátně, 66x56 cm. Signováno vpravo dole Luisa Černovická. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1903 - 2008
Narodila se v Rožnově u Valašského Meziříčí. Navštěvovala v Brně malířskou speciálku prof. Süssera a sochařskou speciálku prof. Lichtága. Poté studovala na ukrajinské akademii výtvarných umění v Praze. Podnikla studijní cesty po Itálii a Jugoslávii. Ve své tvrobě se zaměřovala především na figurální, lidový folklor, podobizny a květinová zátiší.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 500 Kč

dražba ukončena: 27.01.2021 20:28:08

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 200 Kč