Marek Minář - Duše v těle

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

Epoxid, metal, sklo. Výška 43 cm. Signováno vzadu vpravo Minář. Datováno 2010.

Busta Duše v těle je klauzurní práce na ZČU a představuje spolužáka, řečeného Diego. Dílo vybočuje z obvyklého autorova směřování a je odlito z epoxidu. Pokovení a vložené skleněné oči (z vlka) byly inspirovány středověkými relikviáři. Brýle naopak vrací Diega zpět do současnosti.

o autorovi: 1962
V roce 1982 absolvoval SUPŠ Žižkovo náměstí v oboru Řezbářství a tvarování dřeva. Ve 48 letech studoval dva semestry na ZČU Plzeň sochařství u prof. Jiřího Beránka. Od roku 2018 byl zaměstnán v restaurátorské firmě.
Napsal a ilustroval čtyři knihy o řezbářství: Řezbářství, Lidové řezbářství, Řezbářský eroticon a Řezbářské řemeslo. Ve své tvorbě se soustřeďuje na tradiční řemeslnou správnost a kombinace různých materiálů, obvykle se dřevem.

83991. Duše v těle
Dražba ukončena:29.09.2022 21:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč