Marie Urbanová - Zahradnická - Kytice v barokní váze

Olej na plátně, 143x90 cm, signováno vlevo dole M. Zahradnická 1896, rám.

1868, Praha - 1945, Praha
Studentka UMPRUM v Praze. Spolupracovnice svého chotě Františka Urbana. Malířka ornamentálních církevních maleb. Účastnila se návrhů na výzdobu řady kaplí a kostelů (kostel sv. Petra,...). Ilustrovala řadu knih, především pohádkových.

Pozn.: Malba poškozena - místy setřelá.

2706. Kytice v barokní váze
Dražba ukončena:30.09.2015 20:03:25
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:19 000 Kč