Marie Fischerová - Kvěchová - Dětské radovánky - soubor 5-ti grafických listů

Zinkografie, všechny 14x21 cm, monogramovány v tisku MFK, rámovány, paspartovány, zaskleny.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1892 - 1984
Narozena v Kutné Hoře. Studovala pražskou UPRUM u prof. Schikanedera a v Paříži u prof. Nandina. Věnovala se hlavně figurální tvorbě. V meziválečných letech byla vyhledávanou ilustrátorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 jí bylo zakázáno publikovat. Zajímala se o etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

16206. Dětské radovánky - soubor 5-ti grafických listů
Dražba ukončena:15.02.2018 19:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 700 Kč