Marie Fischerová - Kvěchová - Konvolut 2 kreseb - Velké prádlo

Kombinované techniky - kresby, obě 14x8 cm. Nesignovány. Rám, sklo. Adjustováno v dobových rámech.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1984
Narozena v Kutné Hoře. Studovala pražskou UPRUM u prof. Schikanedera a v Paříži u prof. Nandina. Věnovala se hlavně figurální tvorbě. V meziválečných letech byla vyhledávanou ilustrátorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 jí bylo zakázáno publikovat. Zajímala se o etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

60377. Konvolut 2 kreseb - Velké prádlo
Dražba ukončena:16.06.2021 21:39:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč