Marie Fischerová - Kvěchová - Lidová madona

Kolorovaná litografie, 47x40 cm. Signováno vpravo dole tužkou M. Fischerová-Kvěchová. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1984
Narozena v Kutné Hoře. Studovala pražskou UPRUM u prof. Schikanedera a v Paříži u prof. Nandina. Věnovala se hlavně figurální tvorbě. V meziválečných letech byla vyhledávanou ilustrátorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 jí bylo zakázáno publikovat. Zajímala se o etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

47880. Lidová madona
Dražba ukončena:16.09.2020 19:19:02
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč