Marie Fischerová - Kvěchová

47880. Lidová madona

popis: Kolorovaná litografie, 47x40 cm. Signováno vpravo dole tužkou M. Fischerová-Kvěchová. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1984
Narozena v Kutné Hoře. Studovala pražskou UPRUM u prof. Schikanedra a v Paříži u prof. Nandina. Věnovala se hlavně figurální tvorbě. V meziválečných letech byla vyhledávanou ilustrátorkou knih pro děti, po komunistickém převratu 1948 ji bylo zakázáno publikovat. Zajímala se o etnografické oblasti Čech i Moravy, odkud přivezla mnoho skic lidových krojů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

zbývá: 35 dnů, 5 hodin

konec dražby: 16.09.2020 19:16:00

vyvolávací cena: 500 Kč

Předmět ještě nebyl dražen