Jan Charles Vondrouš - Soubor 14-ti leptů - Městské motivy (Ypres, Brno, Kutná Hora, Praha...)

Olej na překližce 10x13 cm Signováno vpravo dole Passerová Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Lepty, od 20x16 cm do 40x29 cm. Všechny signovány tužkou Ch. Vondrouš a v tisku Ch. Vondrouš. Volné listy, 2x pasparta mírně poškozena.

o autorovi: 1884 (Chotusice u Čáslavi) - 1970 (Praha)
Český rytec a grafik. V letech 1900-1904 studoval na National Academy of Design v New Yorku u profesorů F. Jonese, Edgara M. Warda, Geo. W. Maynarda. Pracoval v redakci New York Times, kde tvořil obálky, ilustrace a reklamní kresby. U nás pak pravidelně vystavoval se spolky Mánes a Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, soubory jeho grafických listů jsou například ve sbírkách ve Washingtonu, New Yorku, Chicagu, Cambridge, Londýně (British Museum), v Paříži, Brightonu, v Berlíně (Kupferstich-Kabinet), Madridu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

38570. Soubor 14-ti leptů - Městské motivy (Ypres, Brno, Kutná Hora, Praha...)
Dražba ukončena:11.12.2019 19:42:45
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:8 000 Kč