Marková Cecílie - Harmonie srdce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Barevné pastely na černém kartonu, 30 x 20 cm, s rámem 50 x 35 cm. Signováno autorsky vpravo dole, dat 92, rámováno v ušlechtilé zakázkové paspartě pod sklem v moderním vkusném rámu.

O autorce: Cecilie Marková (1911–1998), rodačka z Kyjova, vyučená modistka. V Kyjově prožila dlouhý a plný život. Díky svému manželovi se setkala se spiritismem a návštěvy spiritistických seancí jí daly podnět k vlastní tvorbě. Její první kresba je datována 12. 10. 1938. Po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se Markové pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí, tudíž podstatným smyslem jejího života. Než začala kreslit, nic prý nechápala a setrvávala v očekávání toku energií. Stačilo však, aby malým kolečkem naznačila střed a již viděla v jeho okolí hlavy, imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce. Velké množství svých prací autorka poprvé vystavila v roce 1950, kde byly vystaveny kresby, pastely, akvarely i olejomalby, a následně se účastnila mnoha domácích i zahraničních výstav. Nejrozsáhlejší sbírka spiritismu se nachází v Galerii výtvarného umění v Litoměřicích.

 

o autorovi: 1911 - 1998
Vyučená modistka, vedoucí prodejny oděvů. Původním impulsem pro její kreslířskou tvorbu byly v roce 1938 silné zážitky ze spiritismu, po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se jí pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí a podstatným smyslem jejího života. Imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce jsou obsahem velkého množství jejích prací (kresby, pastely, akvarely, olejomalby).

vydraženo
56611. Harmonie srdce
Dražba ukončena:04.03.2021 20:49:04
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 04.03.2021 20:44:04 3408
6 500 Kč 04.03.2021 20:16:30 855
6 000 Kč 04.03.2021 18:32:49 51
5 500 Kč limit (04.03.2021 16:14:50) 3408
5 500 Kč 04.03.2021 16:14:51 6264
5 000 Kč limit (04.03.2021 16:14:39) 3408
4 900 Kč 04.03.2021 16:14:40 6264
4 800 Kč limit (04.03.2021 15:40:08) 3408
4 700 Kč 04.03.2021 15:40:09 855
4 600 Kč limit (04.03.2021 15:38:28) 3408
4 500 Kč 04.03.2021 15:38:29 855
4 400 Kč limit (04.03.2021 15:37:39) 3408
4 300 Kč 04.03.2021 15:37:40 855
4 200 Kč limit (04.03.2021 15:02:27) 3408
4 100 Kč 04.03.2021 15:02:28 855
4 000 Kč limit (04.03.2021 15:02:23) 3408
3 900 Kč 04.03.2021 15:02:24 855
3 800 Kč limit (04.03.2021 15:02:14) 3408
3 700 Kč 04.03.2021 15:02:15 855
3 600 Kč limit (04.03.2021 15:01:39) 3408
3 500 Kč limit (04.03.2021 15:01:38) 855
3 300 Kč limit (04.03.2021 15:01:24) 3408
3 200 Kč 04.03.2021 15:01:25 855
3 100 Kč limit (04.03.2021 15:01:11) 3408
3 000 Kč 04.03.2021 15:01:12 855
2 900 Kč limit (04.03.2021 15:01:05) 3408
2 800 Kč 04.03.2021 15:01:06 855
2 700 Kč limit (04.03.2021 15:01:00) 3408
2 600 Kč 04.03.2021 15:01:01 855
2 500 Kč limit (04.03.2021 15:00:53) 3408
2 400 Kč 04.03.2021 15:00:54 855
2 300 Kč limit (04.03.2021 14:59:40) 3408
2 200 Kč 04.03.2021 14:59:41 855
2 100 Kč limit (04.03.2021 13:51:14) 3408
2 000 Kč limit (04.03.2021 13:51:13) 6264
1 300 Kč limit (03.03.2021 16:10:09) 3408
1 200 Kč 03.03.2021 16:10:10 855
1 100 Kč limit (01.03.2021 20:49:49) 3408
1 000 Kč 01.03.2021 20:49:50 659
900 Kč limit (17.02.2021 23:33:15) 3408
800 Kč 17.02.2021 23:33:16 659
700 Kč 13.02.2021 19:46:08 3408
600 Kč 12.02.2021 21:44:45 143
500 Kč 10.02.2021 21:50:21 51