Marková Cecílie - Náděj

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pastel na barevném papíře, 28 x 20 cm, s rámem 44 x 34 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 89, rámováno v umělecké zakázkové paspartě pod sklem v moderním vkusném rámu.

O autorce: Cecilie Marková (1911–1998), rodačka z Kyjova, vyučená modistka. V Kyjově prožila dlouhý a plný život. Díky svému manželovi se setkala se spiritismem a návštěvy spiritistických seancí jí daly podnět k vlastní tvorbě. Její první kresba je datována 12. 10. 1938. Po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se Markové pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí, tudíž podstatným smyslem jejího života. Než začala kreslit, nic prý nechápala a setrvávala v očekávání toku energií. Stačilo však, aby malým kolečkem naznačila střed a již viděla v jeho okolí hlavy, imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce. Velké množství svých prací autorka poprvé vystavila v roce 1950, kde byly vystaveny kresby, pastely, akvarely i olejomalby, a následně se účastnila mnoha domácích i zahraničních výstav. Nejrozsáhlejší sbírka spiritismu se nachází v Galerii výtvarného umění v Litoměřicích.

 

o autorovi: 1911 - 1998
Vyučená modistka, vedoucí prodejny oděvů. Původním impulsem pro její kreslířskou tvorbu byly v roce 1938 silné zážitky ze spiritismu, po náhlém ovdovění v roce 1940 až do smrti se jí pak stala kresba prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí a podstatným smyslem jejího života. Imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny, kosmické erupce jsou obsahem velkého množství jejích prací (kresby, pastely, akvarely, olejomalby).

vydraženo
56620. Náděj
Dražba ukončena:04.03.2021 20:57:45
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč 04.03.2021 20:52:45 3408
4 000 Kč limit (04.03.2021 20:52:38) 6264
4 000 Kč 04.03.2021 20:52:39 3408
3 900 Kč limit (04.03.2021 20:52:30) 6264
3 800 Kč 04.03.2021 20:52:31 3408
3 700 Kč limit (04.03.2021 20:52:24) 6264
3 600 Kč 04.03.2021 20:52:25 3408
3 500 Kč limit (04.03.2021 20:52:18) 6264
3 400 Kč 04.03.2021 20:52:19 3408
3 300 Kč limit (04.03.2021 20:52:14) 6264
3 200 Kč 04.03.2021 20:52:15 3408
3 100 Kč limit (04.03.2021 16:15:49) 6264
3 000 Kč limit (04.03.2021 16:15:36) 3408
3 000 Kč limit (04.03.2021 16:15:37) 6264
2 200 Kč limit (04.03.2021 15:36:56) 3408
2 100 Kč 04.03.2021 15:36:57 855
2 000 Kč limit (04.03.2021 13:52:15) 3408
2 000 Kč limit (04.03.2021 13:52:16) 6264
1 600 Kč limit (04.03.2021 9:27:23) 3408
1 500 Kč 04.03.2021 9:27:24 7719
1 400 Kč limit (04.03.2021 9:27:11) 3408
1 300 Kč 04.03.2021 9:27:12 7719
1 200 Kč limit (04.03.2021 9:26:58) 3408
1 100 Kč 04.03.2021 9:26:59 7719
1 000 Kč limit (04.03.2021 9:26:43) 3408
900 Kč 04.03.2021 9:26:44 7719
800 Kč limit (17.02.2021 23:35:08) 3408
700 Kč 17.02.2021 23:35:09 659
600 Kč 13.02.2021 19:46:53 3408
500 Kč 12.02.2021 21:45:54 143