Martin Benka

19640. V Tatrách

popis: Olej na překližce, 31x23 cm. Signováno vpravo dole M. Benka. Rám.

o autorovi: 1888, Kiripolec u Malacek na Slovensku - 1971, Malacky
Vycestoval za uměním do Vídně, kde se seznámil s českým novinářem, který mu doporučil studia u Aloise Kalvody v Praze. Po 5 letech studií v jeho krajinářské škole se umělecky osamostatnil. Měl silný vliv na současné slovenské malíře (Bazovský, Ondreička,...). Mezi válkou maloval v Kosticích, Týnci, Lanžhotě, Ratíškovicích a Rohatci. Kromě malby krajin výraznou pozornost přilákal soubor šesti interiérů slováckých jizeb. Často tvořil v okolí Bratislavy a Spišska. V rámci vzdělávání cestoval po Itálii a Francii. Vystavoval doma i v zahraničí (Vídeň, Benátky,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 780 000 Kč.

dražba ukončena: 25.04.2018 20:00:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 60 000 Kč