Martin Benka

41485. Zima - mrzne

popis: Ofset, 24x29 cm. Signováno vlevo dole v tisku M. Benka 1930. Signováno dole uprostřed tužkou M. Benka. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen, pasparta mírně zašpiněna. Signováno pravděpodobně ne rukou autora.

o autorovi: 1888, Kiripolec u Malecek na Slovensku - 1971, Malacky
Vycestoval za uměním do Vídně, kde se seznámil s českým novinářem, který mu doporučil studia u Aloise Kalvody v Praze. Po 5 letech studií v jeho krajinářské škole se umělecky osamostatnil. Měl silný vliv na současné slovenské malíře (Bazovský, Ondreička,...). Mezi válkou maloval v Kosticích, Týnci, Lanžhotě, Ratíškovicích a Rohatci. Kromě malby krajin výraznou pozornost přilákal soubor šesti interiérů slováckých jizeb. Často tvořil v okolí Bratislavy a Spišska. V rámci vzdělávání cestoval po Itálii a Francii. Vystavoval doma i v zahraničí (Vídeň, Benátky,...).

dražba ukončena: 11.03.2020 19:33:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 3 000 Kč