Martin Salcman - Domy

Akvarel, 32x40 cm, signováno vpravo dole Salcman, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 – 1979
Malíř. Studoval AVU v Praze u profesorů Preislera, Loukoty a Krattnera, poté podnikl studijní cestu do Paříže. Působil jako pedagog na Vysoké škole pedagogické v Praze, pak na PedF UK tamtéž. V počátcích umělecké tvorby byl ovlivněn přátelstvím s F. Tichým a V. Rabasem. Vytvářel meditativně laděné krajiny, portréty a figurální kompozice. Po r. 1945 se věnoval hlavně pedagogické teorii a praxi výtvarné činnosti. Byl členem Umělecké besedy. Jeho dílo je zastoupeno v NG Praha, ČMVU a GHMP v Praze a v mnoha dalších významných českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč.

11977. Domy
Dražba ukončena:29.06.2017 19:45:08
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč