Max Švabinský

46907. Baron Lanna

popis: Lept, 33x29 cm. Signováno vpravo dole v tisku M. Švabinský 1906. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen, pasparta mírně zašpiněna.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962,
Praha Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. Ve svých grafických pracích se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

zbývá: 11 dnů, 13 hodin

konec dražby: 15.07.2020 19:45:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč limit (20.06.2020 12:25:51) 3736