Max Švabinský - Rajská sonáta

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Dřevoryt, 50x33 cm. Monogramováno vpravo dole v tisku ŠM. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
55105. Rajská sonáta
Dražba ukončena:13.01.2021 19:04:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč limit (13.01.2021 18:58:28) 7989
6 000 Kč 13.01.2021 18:55:49 7917
5 500 Kč limit (13.01.2021 18:55:42) 7989
5 000 Kč 13.01.2021 18:55:43 7917
4 900 Kč limit (13.01.2021 18:55:35) 7989
4 800 Kč 13.01.2021 18:55:36 7917
4 700 Kč limit (13.01.2021 18:55:29) 7989
4 600 Kč 13.01.2021 18:55:30 7917
4 500 Kč limit (13.01.2021 18:55:20) 7989
4 400 Kč 13.01.2021 18:55:21 7917
4 300 Kč limit (13.01.2021 14:25:07) 7989
4 200 Kč 13.01.2021 14:25:08 7917
4 100 Kč limit (13.01.2021 14:24:59) 7989
4 000 Kč 13.01.2021 14:25:00 7917
3 900 Kč limit (13.01.2021 14:24:51) 7989
3 800 Kč 13.01.2021 14:24:52 7917
3 700 Kč limit (13.01.2021 14:23:19) 7989
3 600 Kč 13.01.2021 13:50:53 7917
3 500 Kč limit (13.01.2021 13:50:45) 7989
3 400 Kč 13.01.2021 13:50:46 7917
3 300 Kč limit (13.01.2021 13:50:39) 7989
3 200 Kč 13.01.2021 13:50:40 7917
3 100 Kč limit (13.01.2021 13:50:29) 7989
3 000 Kč 13.01.2021 13:50:30 7917
2 900 Kč limit (13.01.2021 13:50:21) 7989
2 800 Kč 13.01.2021 13:50:22 7917
2 700 Kč limit (13.01.2021 13:49:16) 7989
2 600 Kč 13.01.2021 13:49:17 7917
2 500 Kč limit (12.01.2021 21:21:02) 7989
2 500 Kč 12.01.2021 21:21:03 659
2 400 Kč limit (12.01.2021 21:20:58) 7989
2 300 Kč 12.01.2021 21:20:59 659
2 200 Kč limit (09.01.2021 20:19:19) 7989
2 100 Kč 09.01.2021 18:28:37 659
2 000 Kč limit (09.01.2021 18:28:30) 7989
2 000 Kč 09.01.2021 18:28:31 659
1 900 Kč limit (09.01.2021 18:28:21) 7989
1 800 Kč 09.01.2021 18:28:22 659
1 700 Kč limit (09.01.2021 12:56:26) 7989
1 600 Kč limit (09.01.2021 12:56:25) 6874
1 500 Kč limit (31.12.2020 11:18:41) 6874
1 400 Kč 31.12.2020 11:18:42 659
1 300 Kč limit (31.12.2020 1:34:04) 6874
1 200 Kč 31.12.2020 1:34:05 5712
1 100 Kč limit (28.12.2020 21:38:02) 6874
1 000 Kč 27.12.2020 23:38:25 4681