Max Švabinský - Zahučaly hory, zahučaly lesy

Litografie, 17x11 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, volný list.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

14035. Zahučaly hory, zahučaly lesy
Dražba ukončena:15.11.2017 19:44:40
Vyvolávací cena:200 Kč
vydraženo za:300 Kč

300 Kč 15.11.2017 19:39:40 671
200 Kč 11.11.2017 21:22:08 1050