Max Švabinský - Večer

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Dřevoryt, 25x19,5 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
8309. Večer
Dražba ukončena:23.02.2017 20:15:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 300 Kč limit (23.02.2017 20:10:43) 457
4 200 Kč 23.02.2017 20:10:44 708
4 100 Kč limit (23.02.2017 20:10:35) 457
4 000 Kč 23.02.2017 20:10:36 708
3 900 Kč limit (23.02.2017 20:10:17) 457
3 800 Kč 23.02.2017 20:10:18 708
3 700 Kč limit (23.02.2017 20:07:56) 457
3 600 Kč 23.02.2017 20:05:40 708
3 500 Kč limit (23.02.2017 20:05:02) 457
3 400 Kč 23.02.2017 20:05:03 708
3 300 Kč limit (23.02.2017 20:04:49) 457
3 200 Kč 23.02.2017 20:04:50 708
3 100 Kč limit (23.02.2017 20:04:37) 457
3 000 Kč 23.02.2017 20:04:38 708
2 900 Kč limit (23.02.2017 20:04:32) 457
2 800 Kč 23.02.2017 20:04:33 708
2 700 Kč limit (23.02.2017 20:03:41) 457
2 600 Kč 23.02.2017 20:03:42 71
2 500 Kč limit (23.02.2017 19:59:39) 457
2 400 Kč 23.02.2017 19:59:40 71
2 300 Kč limit (23.02.2017 19:59:25) 457
2 200 Kč 23.02.2017 19:59:26 71
2 100 Kč limit (22.02.2017 22:46:00) 457
2 000 Kč limit (22.02.2017 20:08:21) 2378
1 900 Kč 22.02.2017 20:08:22 2325
1 800 Kč limit (21.02.2017 22:13:39) 2378
1 700 Kč limit (21.02.2017 22:13:38) 104
1 400 Kč limit (03.02.2017 19:40:58) 2378
1 300 Kč 03.02.2017 19:40:59 2424
1 200 Kč limit (03.02.2017 19:40:08) 2378
1 100 Kč 03.02.2017 19:40:09 2424
1 000 Kč limit (29.01.2017 21:51:06) 2378
900 Kč 29.01.2017 21:51:07 2325
800 Kč limit (28.01.2017 12:53:08) 2378
700 Kč 28.01.2017 12:39:20 1331
600 Kč 27.01.2017 18:48:51 2245
500 Kč 27.01.2017 8:17:57 2117