Maxim Kopf - Memory of Tahiti

Nejdelší strana: 66 cm

Olej na kartonu, 50x66 cm. Signováno vpravo dole M. Kopf. Rámováno.
Dílo Maxima Kopfa, germafonního umělce českého původu, oscilovalo mezi různými polohami a náměty. Velmi výrazným stimulem pro jeho malířskou tvorbu se stal pobyt na Tahiti, které v první polovině 20. století navštívil hned několikrát. K obrazům inspirovaným prostředím polynéského ostrova se řadí také předložené dílo Memory of Tahiti. Jde o práci, která dokonale zachycuje příznačný ráz podmanivosti jedné z tahitských pláží. Na výjevu je zachyceno písčité pobřeží, na němž se k obzoru táhne palmový háj s několika příbytky. Dominance blankytně modré barvy moře a oblohy, která zaujímá převážnou část obrazové plochy, působí až omamným uklidňujícím dojmem. Ke kvalitám obrazu lze řadit také neotrocký rukopis, který svědčí o autorových schopnostech. Jde o dílo malíře, který se právem řadí k jedněm z nejvýraznějších německy mluvících českých tvůrců první poloviny 20. století. Stále stoupající hodnota jeho děl je toho dokladem.

Pozn.: Vzadu přípis. Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1892 - 1958
Německý malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 450 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
74382. Memory of Tahiti
Dražba ukončena:30.03.2022 23:13:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:200 000 Kč