Olej na kartonu, 80x63 cm. Signováno vlevo dole M. Jakabčic. Rámováno.
Nejdelší strana: 80 cm
o autorovi: 1930 - 2001
Slovenský malíř. Studoval Vysokou školu výtvarných umení v Bratislavě u prof. Mudrocha a Čemického. Svou tvorbou položil základy nového směru slovenského výtvarného umění zaměřené na fantazijně imaginativní malířství. Jeho ženou byla ak. malířka Viera Žilinčanová. Jeho díla jsou zastoupena v NG v Bratislavě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč.