Mikoláš Aleš - Jezdec na koni v cikánském táboře

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

-Kresba, 26x23 cm, monogram vlevo dole M. A., rám, zaskleno.

1852, Mirotice u Písku - 1913, Praha
Studijně krátce působil v Písku, kde se mimo jiné učil u profesora Mildeho. Později nastoupil na malířskou akademii v Praze (1869-1876; prof.
M. Trenkwald, J. Sweerts). Inspiroval se tvorbou Karla Svoboda a Josefa Mánesa. V době své vojenské služby se blíže seznámil s kulturou cikánů a Maďarů. Roku 1879 podnikl krátkou studijní cestu do Itálie. Po celý svůj život byl značně nedoceněn, až na sklonku života si získávala jeho díla větší přízeň. V letech osmdesátých tvořil i technikou perokresby a akvarelu.V dalším desetiletí projevuje naplno své kreslířské umění a poměrně úspěšně tvoří i několik větších olejomaleb. Pozdější olejomabla kladla důraz především na vlastenectví. Své nadání pro dekorativní monumentalitu uplatnil na domovních freskách a sgrafittech. Do svého širokého spektra zájmu zahrnul i malbu dragounů, jezdců, Husitů, sv. Václava a mnoho dalších historických námětů. Ilustroval i velké množství lidových písní a básnických sbírek. Tvořil i knižní a časopisecké obálky. Jeho celoživotní dílo zahrnuje přes 8000 obrazů. Vystavoval hojně po celé naší republice.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

vydraženo
2086. Jezdec na koni v cikánském táboře
Dražba ukončena:26.03.2015 21:26:07
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 200 Kč 26.03.2015 21:21:07 699
4 100 Kč 26.03.2015 21:20:07 273
4 000 Kč limit (26.03.2015 21:19:58) 699
3 900 Kč 26.03.2015 21:19:59 273
3 800 Kč limit (26.03.2015 21:15:41) 699
3 700 Kč 26.03.2015 21:15:42 273
3 600 Kč 26.03.2015 21:10:10 699
3 500 Kč 26.03.2015 20:34:47 698
3 400 Kč limit (23.03.2015 19:29:48) 773
3 400 Kč 23.03.2015 19:29:49 488
3 300 Kč limit (23.03.2015 19:29:44) 773
3 200 Kč 23.03.2015 19:29:45 488
3 100 Kč limit (23.03.2015 19:29:39) 773
3 000 Kč 23.03.2015 19:29:40 488
2 900 Kč limit (23.03.2015 19:29:35) 773
2 800 Kč 23.03.2015 19:29:36 488
2 700 Kč limit (23.03.2015 19:29:31) 773
2 600 Kč 23.03.2015 19:29:32 488
2 500 Kč limit (23.03.2015 19:29:26) 773
2 400 Kč 23.03.2015 19:29:27 488
2 300 Kč limit (23.03.2015 19:29:21) 773
2 200 Kč 23.03.2015 19:29:22 488
2 100 Kč 23.03.2015 16:14:16 773
2 000 Kč 19.03.2015 20:16:16 488
1 900 Kč 17.03.2015 12:51:15 773
1 800 Kč 11.03.2015 13:50:22 488
1 700 Kč 11.03.2015 9:53:41 61
1 600 Kč 10.03.2015 17:02:47 488
1 500 Kč 07.03.2015 18:11:43 735