Mikuláš Medek - Pohled na Hradčany

Litografie, 23x31 cm, signováno vpravo dole M.Medek 44, volný list.

o autorovi: 1926, Praha – 1974, Praha
Malíř. Studoval u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze a u profesorů Mináře a Rady na VŠUP v Praze. Jeho umělecké počátky byly surrealistické, patřil ke skupině K. Teigeho. Později procházel obdobím existenciálním a abstraktním. Používal novou techniku - kombinaci syntetického emailu-laku s olejem, kterou později rozvinul v mnohovrstevnou strukturu a používal až do konce života. Jeho tvorba je zastoupena v mnoha významných českých i zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 46 000 000 Kč.

7508. Pohled na Hradčany
Dražba ukončena:15.02.2017 19:59:00
Vyvolávací cena:100 Kč
vydraženo za:6 000 Kč