Olej na kartonu, 46x53 cm, signováno vlevo dole M. Špálová, rám.
1884, Beroun - 1963
Žákyně UMPRUM v Praze (1900-1905). Poté studia v Mnichově na škole prof. Waltera Thora. Věnovala se krajinomalbě a zátiší. Náměty hledala predevším v oblastech Českého ráje, Turnovska a Podkarpatské Rusi.
Pozn.: Karton mírně vyboulen.