Akryl, 38x50 cm Signováno vpravo dole M. Čihák 2021. Rámováno.
Nejdelší strana: 56 cm
o autorovi: 1964
Narozen v Písku. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, dále se výtvarně vzdělával u PaeDr.R. Preissové, žákyně Cyrila Boudy. Jeho tvorba je ovlivněna postimpresionismem, v motivech převažuje Šumava, pražské scenérie, impresionistické kytice i abstrakce. Vytvořil sérii obrazů Krušných hor. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách po celém světě.