Olej na desce, 50x40 cm. Monogramováno vpravo dole M. H. 22. Rámováno.
Pozn.: Přiložen certifikát vydavatele díla.
Nejdelší strana: 52 cm
Obraz Hlubina pochází od současné autorky Mileny Hodboďové, která ve svých pracích rozvíjí surrealistické imaginativní náměty. Nabízená malba se typicky vyznačuje sugestivní atmosférou, která diváka velmi efektivně vtahuje do hlubin podmořského prostoru. Kompoziční skladba přitom příznačně pozorovatelův pohled navádí do zadní části obrazové plochy, kde se koncentruje krásný odstín podvodní modře. Zobrazený prostor celkově navozuje dojem ztišení a zpomalení, který je s podmanivou paletou zcela v souladu. Z obrazu tak promlouvá uklidňující síla a meditativní ponor do sebe. To vše malířka podpořila velice zběhlou prací s technikou a kultivovaným rukopisem, který jemně zaznamenává drobné detaily alternativní skutečnosti podmořského světa. Jedná se o velmi poutavé dílo originální současné autorky s vysokou výtvarnou hodnotou, jehož koupi lze jedině doporučit.
o autorovi: Okrouhlická malířka je v malbě samoukem, učí se pracovat s olejovými barvami u malíře Monti Kubrika v Praze. Nejvíce se zaměřuje ve své tvorbě na fantazii, tajemno, snovou imaginací. V jejich pracích je zřejmá surrealistická inspirace malíři T. A. Koperou, J. Faustem, P. Bondem, inspirativní je pro ni i tvorba T. Lempické. Kresbě, následně malbě akrylem a poslední 2 roky olejem se začala věnovat v roce 2018. Vystavuje ve spolupráci se Spolkem za záchranu rodného domu J. Zrzavého a Sdružením amatérských výtvarníků. Své práce prodává z ateliéru, na aukčním trhu uměním je to prvním počin k dalšímu prosazování.