Miloš Axman

54608. Sociální realismus

popis: Bronz, 23x46 cm. Signováno vpravo nahoře M. Axman.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1926-1990
Narodil se v Litovli. Studovat začal za války na soukromé Škole umění ve Zlíně u sochařů Vincence Makovského a Jana Kavana, kde později sám pedagogicky působil. Vyučoval také na pražské AVU a stal se jejím dlouholetým rektorem. Jeho dílo tvoří prakticky výhradně realistická figurální socha, která někdy akcentuje sociální rozměr, případně se jedná o monumentální pomníky připomínající důležité události.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

zbývá: 9 dnů, 19 hodin

konec dražby: 27.01.2021 19:08:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 900 Kč