Miloš Kurovský - Večer u jezera

Pastel na veluru, 40x62 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 65 cm

o autorovi: 1924-2017
Malíř. Tento rodák z Ostravy se stal legendární postavou pražského Nového Světa na Hradčanech, kde za okny své ikonické “Galerie za oknem” okouzloval návštěvníky svou nepřehlédnutelnou tvorbou a bodrou povahou. Kurovský proslul unikátní technikou kombinující pastel, velur a speciální pojidlo. Jeho tvorba, balancující na hraně reality a fantazie, zkoumá záhady kosmu a lidské existence v duchu “irrealismu”. Kurovského obrazy, plné démonických bytostí a mimozemských civilizací, odrážejí jeho hluboký zájem o filozofii a sci-fi. Přestože za komunismu čelil omezením, jeho díla si našla cestu k mezinárodnímu publiku. Jeho obrazy jsou ceněné pro svou vizuální originalitu a filozofickou hloubku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

154220. Večer u jezera
Zbývá:27 dnů, 14 hodin
Konec dražby:26.02.2026 20:38:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč