Miloslav Chlupáč

54665. Modelka - dívčí hlava

popis: Kombinovaná technika, 41x29 cm. Signováno vpravo dole Chlupáč M. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1920 - 2008
Narodil se v Benešově. Za II. světové války po uzavření vysokých škol se vyučil kamenosochařem. Poté studoval UMPRUM u prof. Wagnera. Ve své tvorbě se inspiroval kubismem, tvořil monumentální díla se vztahem k figuře. V době normalizace nesměl vystavovat a živil se jako topič. Kromě sochařství se věnoval i malbě a teorii umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

dražba ukončena: 27.01.2021 20:07:18

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 7 500 Kč