Olej na překližce, 14x16 cm. Signováno vlevo dole s věnováním Mirko Šašek 51. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1916 – 1980
Grafik, malíř, ilustrátor a spisovatel. Studoval architekturu, kresbu a malbu u prof. Oldřicha Blažíčka na ČVUT v Praze. Věnoval se grafice a ilustraci dětských a pohádkových knih. Studijně pobýval v Belgii, Holandsku, Anglii a Skotsku.