Olej na sololitu, 40x53 cm, signováno vpravo dole M. Kužela 1974, bez rámu.
1928, Brno
Malbě se začal věnovat po roce 1958. Zástupce naivního umění, které hojně vystavoval u nás i v zahraničí. Typickým rysem jeho děl je lyrická usměvavost a radostný optimismus.