Miroslav Houšť - Soubor 4 olejomaleb

všechny signovány Mir. Houšť, všechny rámovány.

1954, Cheb
Žák Střední odborné školy výtvarné na Hollarově náměstí v Praze (1969-1973). Poté se vzdělával na AVU (1973-1978; prof. K. Souček)
Malíř, grafik, sochař a ilustrátor. Malíř portrétů, zátiší i krajin. Jeho obrazy zasahují tematicky často do antické mytologie nebo českých dějin.
V grafice používal aquatintu, suchou jehlu a lept. Nyní využívá převážně tisk z kamene, litografii. Vytváří také figurální sochy a sousoší, která jsou realizována v bronzu a v kameni. Kromě ČR svá díla často tvoří v Itálii.

Pozn.: Některé rámy i malby mírně poškozeny.

5718. Soubor 4 olejomaleb
Dražba ukončena:29.09.2016 22:15:05
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč