Miroslav Mužík

36463. Lipno- Kovářov

popis: Akryl na plátně, 60x60 cm. Signováno vpravo dole Mužík 18. Nerámováno.

o autorovi: 1957, Louny
Gymnázium dokončil pod výtvarným vedením malíře Vladislava Mirvalda v roce 1977. Patřil do malířské skupiny, kterou vedli doc. Zdeněk Sýkora a malíř Václav Jíra ( tzv. Lounská malířská škola). V roce 1982 absolvoval na UJEP v Ústí n/L výtvarný obor - pedagogickou fakultu. Poté středoškolským profesorem na Pedagogické škole a Gymnáziu v Mostě. Malíř především fauvistických krajin. Pozdější tvorba postavena na expresivní komplementaritě plošných barev.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5.000 Kč.

zbývá: 13 dnů, 20 hodin

konec dražby: 30.10.2019 19:19:00

vyvolávací cena: 700 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 800 Kč