Barevná litografie na papíře, signováno v desce vlevo uprostřed, datováno 55 (1955), 60 x 84 cm, volný list, vlevo dole text: Vydalo Ministerstvo výkupu v r. 1955. Krásná dokumentace umělecké tvorby za dobu vrcholu stalinismu v Československu. V zahraničí a v USA existuje několik sbírek děl z tohoto období a v plakátové tvorbě tato díla dosahují na zahraničních aukcích vysokých cen. Předkládaný sbírkový vzácně se vyskytující plakát je tematicky svým zpracováním dobou vzniku vyhledávaným sbírkovým kusem, viz. vysoké ceny uměleckých plakátů na specializovaných aukcích plakátů zejména v USA. V České republice lze vzpomenout několik významných litografických dílen – RICHTER PŘÍBOR, KLABOSSAY HOLEŠOV, Neubert Smíchov Praha a další dílny. Sběratelé plakátové tvorby se v České republice se zatím ještě probouzí hned za sběratelskou fotografií. Největší sbírky plakátové tvorby v České republice jsou v UPM v Praze a v UPM v Brně. Vzhledem k vysokým cenám za plakátovou tvorbu starých plakátů, jež jsou realizovány v zahraničí, dochází v posledních šesti letech ke zvýšenému zájmu sběratelů a investorů.