Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 54 cm
Olej na kartonu, 44x54 cm. Monogramováno vpravo dole A.S. Rámováno, pod sklem.
Překládané dílo monogramisty AS představuje výhled do krajiny s hájkem a dvojicí bříz umístěných přímo na střed kompozice. Tmavší obrazový plán v levé části díla, bližší k divákovi, barevně i kompozičně vyvažuje ubíhající krajina řešená světlejším zeleným odstínem napravo. Malba je založena právě na jemných přechodech odstínů zeleně. Pozadí zaujímají nevýrazná nebesa s několika oblaky. Z krajiny díky tlumenému nevyzývavému malířskému přednesu promlouvá prostota a uklidňující nepřikrášlená skromnost přírody. Tomuto dojmu zcela odpovídá i umírněný rukopis. Identitu tvůrce díla se prozatím nepodařilo zjistit, jednalo se však o malíře nezanedbatelných kvalit.