Olej na plátně, 75x100 cm. Monogramováno vpravo dole R. D. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Olej na plátně, 75x100 cm. Monogramováno vpravo dole R.B. Rámováno.
Atraktivní námět s mořskou tématikou a plachetnicí je dílem vyzrálého autora, který do obrazu promítl jak skvěle zvládnutou techniku, tak smyl pro kompozici. Středomořské pobřeží nad nímž se tyčí bělostný chrám, vysoké cypřiše a bujná zeleň, dynamika vln tříštících se o skalnaté pobřeží spolu s nebem nepřímo prozářeným sluncem, to vše v dokonalé harmonii potvrzuje vysokou kvalitu díla. Obraz je vhodně doplněn zvoleným rámem. Po určení autorství nepochybně značně stoupne hodnota díla.