Viktor Oliva - Kavalír

Olej na kartonu, 36x24 cm, nesignováno, rám.

1861, Nové Strašecí - 1928, Praha
Žák pražské akademie (1879-1883; prof. Sequense). Za studii vyrazil do Mnichova a poté i do Paříže. Po studiích v Mnichově se vrací zpět do vlasti a usazuje se v Praze. Věnoval se tvorbě podobizen, krajinomalbě, dekorativní malbě, ale hlavně působil jako ilustrátor. Svými dekorativními malbami vyzdobil například strop velkého sálu na Žofíně.

5572. Kavalír
Dražba ukončena:29.09.2016 19:25:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 800 Kč