Pastózní olej na malířské lepence 40 x 24 cm, nesignováno, vzadu poznámka: Kytice a rok 1960.
Autor díla rozhodně ovládal prvky moderní malby s oblibou u použití zelených a žlutých tónů. Celkový velmi zdařilý malířský rukopis dává předem poučenému sběrateli tušit, kdo by mohl být autorem díla. Dle původních majitelů byl umělec z moravského města Kyjova a mimo malování se věnoval ještě amatérsky fotografování. Byl více méně podivínem uzavřeným do svého světa, nicméně malířsky je předkládané dílo vysoce kvalitní.
Po určení autorství značně stoupne hodnota tohoto díla vytvořená malířem a amatérským fotografem z Kyjova. Krásné, citlivě provedené, galerijní dílo rámované v původním dobovém rámu. Velmi zajímavé umělecké dílo s obrovským potenciálem!