maďarský malíř počátku 20. stol. - Maďarská zimní imprese

Olej na plátně, 72 x 94 cm, nesignováno, rámováno v autorském původním uměleckém maďarském rámu.
Impresionistické pojetí této výjimečné vysoce kvalitní galerijní malby svým kladením barevné škály a metodikou i použitím jen mírně tónovaných částí plátna velmi citlivě prozrazují maďarskou uměleckou školu 1. třetiny 20. století v Budapešti.
Obdobná díla lze spatřit ve sbírkách Maďarské státní galerie umění v Budapešti. Dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky židovských sběratelů žijících v Budapešti, židovští sběratelé často ve snaze zachránit své sbírkové fondy před rabováním za 2. světové války nechávali odstranit signatury významných malířů, což může být i případ tohoto díla.
Po určení autorství tohoto skvostného impresionistického díla dojde k výraznému uměleckému překvapení a pochopitelně i k nárustu hodnoty tohoto galerijního díla! Obdobná impresionistická velmi kvalitní díla maďarské provenience se pohybují na mezinárodních trzích s uměním od 8000 do 14000€! Naprosto mimořádná nabídka v nadstandardní galerijní kvalitě, navíc s vynikající proveniencí.

maďarský malíř počátku 20. stol.
56704. Maďarská zimní imprese
Dražba ukončena:04.03.2021 22:55:23
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč