Olej na malířské lepence, 58 x 76 cm, nesignováno, rámováno v honosném bohatě zdobeném masivním rámu, okolo roku 1910. Židovští sběratelé ve snaze ochránit svá díla před rabováním za druhé světové války často nechali odstraňovat signatury, aby se dílo stalo nezajímavým, což by mohl být i případ tohoto jinak skvělého uměleckého díla.
Motivem je pár lvů z Namibie, kde dodnes žijí pouštní lvi, kteří se často objevují až na plážích u moře z důvodu vlhkého vzduchu a lepšího klimatu. Obraz zahraniční provenience vytvořil kvalitní malíř, což je patrno jak z celkové kompozice obrazu, tak s rozvržením perspektivy díla. Po určení autorství nepochybně velmi naroste hodnota tohoto galerijního díla, obchodovatelného i na mezinárodních trzích s uměním. Velká a mimořádná přežitost!