Olej na plátně, 82 x 113 cm, nesignováno, rámováno v reprezentativním uměleckém dobovém, ornamentálně zdobeném masivním širokém rámu s patinovaným zlaceným povrchem, šíře rámu 16 cm.
Panoráma Prahy namalováno v první třetině 20. století kvalitativně prozrazuje styl vynikající české mistrovské krajinářské školy. Dílo původně pochází z vysoce kvalitní židovské umělecké sbírky, kdy židovští sběratelé ve snaze ochránit své sbírky před rabováním z druhé světové války nechávali odstranit signatury, což by mohl být i případ tohoto vynikajícího díla.
Velkoformátové pojetí zobrazuje mistrovsky panorama známých míst v centru Prahy, přičemž je zachyceno i architektonické dobové rozložení budov, při tak rozsáhlém malířském rozsahu je perspektiva zvládnuta umělcem naprosto bezchybně, což ještě více potvrzuje, že autorem byl velmi kvalitní malíř.
Následným zkoumáním a badatelským úsilím dojde nepochybně k určení autorství tohoto galerijního vynikajícího díla, jehož cena následně oprávněně naroste. Mimořádná nabídka kvalitní Pragensie na českém trhu s uměleckými díly. Rare!