Nigérie 1. pol. 20. stol. - Beninský válečník

Bronz, výška 52 cm.

Socha válečníka je odlita národem Ifo, který je znám staletou tradicí odlévání bronzu metodou ztraceného vosku. Ifo jsou z části nástupci národů, žijících na území bývalého Beninského království, mocného státního útvaru zahrnujícího až do 19. století velkou část dnešního Kamerunu, Nigerie, Burkina Faso.

Socha zobrazuje Beninského válečníka, z 19. Století. Krásně provedený těžký odlitek se skvělou patinou.

Původ první polovina minulého století, kolem roku 1935 až 1945.

Nigérie 1. pol. 20. stol.
111340. Beninský válečník
Dražba ukončena:28.02.2024 20:16:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč