Nový Zéland, polovina 20. století - Rostrum mečouna

Celková výška 91 cm.

Rostrum, nebo kel mečouna do kterého je vyřezán tradiční ornament Maorů, zvaný „rauponga“. Tento vzor se používá i na figurách předků a mají znamenat žebra předků. Design připomíná listiny kapradiny. Rostrum je upevněno na podstavci a základna rostra je zpevněna epoxidovou pryskyřicí proti poškození stárnutí kosti.

112964. Rostrum mečouna
Dražba ukončena:28.03.2024 21:24:07
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč