Olbram Zoubek - Hlava Adama

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Autorský tisk. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
66508. Hlava Adama
Dražba ukončena:13.10.2021 20:44:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (13.10.2021 20:36:19) 4308
18 000 Kč 13.10.2021 20:36:20 4671
17 000 Kč limit (13.10.2021 20:25:09) 4308
16 000 Kč limit (13.10.2021 20:02:42) 4671
15 000 Kč limit (13.10.2021 20:02:41) 4255
13 000 Kč limit (13.10.2021 19:56:31) 4671
12 000 Kč limit (13.10.2021 18:41:26) 4308
11 000 Kč limit (13.10.2021 18:41:25) 4255
9 500 Kč limit (13.10.2021 18:41:18) 4308
9 000 Kč 13.10.2021 18:41:19 4255
8 500 Kč limit (13.10.2021 18:37:28) 4308
8 000 Kč 13.10.2021 18:37:29 4255
7 500 Kč limit (13.10.2021 18:37:19) 4308
7 000 Kč 13.10.2021 18:37:20 4255
6 500 Kč limit (10.10.2021 10:57:37) 4308
6 000 Kč 10.10.2021 10:57:38 3031
5 500 Kč limit (10.10.2021 10:57:31) 4308
5 000 Kč 10.10.2021 10:57:32 3031
4 900 Kč limit (10.10.2021 10:57:27) 4308
4 800 Kč 10.10.2021 10:57:28 3031
4 700 Kč limit (10.10.2021 10:57:24) 4308
4 600 Kč 10.10.2021 10:57:25 3031
4 500 Kč limit (10.10.2021 10:57:20) 4308
4 400 Kč 10.10.2021 10:57:21 3031
4 300 Kč limit (08.10.2021 19:45:11) 4308
4 200 Kč 08.10.2021 14:27:02 4255
4 100 Kč 03.10.2021 18:56:35 3031
4 000 Kč limit (03.10.2021 18:56:31) 7721
3 900 Kč 03.10.2021 18:56:32 3031
3 800 Kč limit (03.10.2021 18:56:28) 7721
3 700 Kč 03.10.2021 18:56:29 3031
3 600 Kč limit (03.10.2021 18:56:26) 7721
3 500 Kč 03.10.2021 18:56:27 3031
3 400 Kč limit (03.10.2021 18:56:23) 7721
3 300 Kč 03.10.2021 18:56:24 3031
3 200 Kč limit (03.10.2021 18:56:19) 7721
3 100 Kč 03.10.2021 18:56:20 3031
3 000 Kč limit (03.10.2021 18:56:15) 7721
2 900 Kč 03.10.2021 18:56:16 3031
2 800 Kč limit (03.10.2021 18:56:11) 7721
2 700 Kč 03.10.2021 18:56:12 3031
2 600 Kč limit (03.10.2021 18:56:07) 7721
2 500 Kč 03.10.2021 18:56:08 3031
2 400 Kč limit (03.10.2021 18:56:00) 7721
2 300 Kč 03.10.2021 18:56:01 3031
2 200 Kč limit (30.09.2021 12:00:20) 7721
2 100 Kč 30.09.2021 12:00:21 8740
2 000 Kč limit (30.09.2021 12:00:13) 7721
1 900 Kč 30.09.2021 12:00:14 8740
1 800 Kč limit (29.09.2021 19:20:58) 7721
1 700 Kč 29.09.2021 19:20:59 7313
1 600 Kč 27.09.2021 20:26:39 7721
1 500 Kč 23.09.2021 12:35:49 4747