Olbram Zoubek - Akt Zlatovlásky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Zlacený cín, 35x15 cm. Signováno vzadu O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
53804. Akt Zlatovlásky
Dražba ukončena:17.12.2020 22:19:20
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:80 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
80 000 Kč 17.12.2020 22:14:20 7957
75 000 Kč limit (17.12.2020 22:13:45) 6722
75 000 Kč 17.12.2020 22:13:46 7957
70 000 Kč limit (17.12.2020 21:46:53) 6722
65 000 Kč limit (17.12.2020 21:45:55) 7957
65 000 Kč 17.12.2020 21:45:56 6722
60 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:26) 7957
55 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:25) 4671
49 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:19) 7957
48 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:18) 4671
46 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:13) 7957
45 000 Kč limit (17.12.2020 20:13:12) 4671
43 000 Kč limit (17.12.2020 0:14:16) 7957
42 000 Kč 16.12.2020 13:33:19 6824
41 000 Kč 15.12.2020 7:46:00 3329
40 000 Kč 14.12.2020 21:42:48 6145
39 000 Kč 13.12.2020 23:14:30 3329
38 000 Kč limit (13.12.2020 23:14:20) 7282
38 000 Kč 13.12.2020 23:14:21 3329
37 000 Kč limit (10.12.2020 12:26:57) 7282
36 000 Kč limit (09.12.2020 13:30:56) 6145
36 000 Kč 09.12.2020 13:30:57 3329
35 000 Kč limit (09.12.2020 13:30:51) 6145
34 000 Kč 09.12.2020 13:30:52 3329
33 000 Kč limit (09.12.2020 13:30:44) 6145
32 000 Kč 09.12.2020 13:30:45 3329
31 000 Kč limit (04.12.2020 13:58:55) 6145
30 000 Kč limit (04.12.2020 13:58:54) 5918
28 000 Kč 03.12.2020 21:00:55 6145
27 000 Kč 03.12.2020 12:01:40 2970
26 000 Kč 01.12.2020 8:44:00 6145
25 000 Kč 27.11.2020 23:46:32 5536
24 000 Kč 27.11.2020 22:09:43 7313
23 000 Kč 27.11.2020 20:51:40 842
22 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:48) 6491
21 000 Kč 27.11.2020 12:51:49 2970
20 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:41) 6491
19 000 Kč 27.11.2020 12:51:42 2970
18 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:30) 6491
17 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:29) 2970
12 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:02) 6491
11 000 Kč limit (27.11.2020 12:51:01) 2970
6 000 Kč limit (27.11.2020 12:50:31) 6491
5 500 Kč limit (27.11.2020 12:50:30) 2970
1 700 Kč limit (27.11.2020 12:50:06) 6491
1 600 Kč 27.11.2020 12:50:07 2970
1 500 Kč limit (27.11.2020 12:16:44) 6491