Olbram Zoubek - Andělíček I

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 17x14 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Autorský tisk. Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 32 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
86920. Andělíček I
Dražba ukončena:07.12.2022 20:15:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 07.12.2022 20:12:41 11340
20 000 Kč 07.12.2022 20:11:18 11475
19 000 Kč 07.12.2022 20:09:29 11340
18 000 Kč limit (07.12.2022 20:07:53) 11475
17 000 Kč 07.12.2022 20:07:54 11340
16 000 Kč limit (07.12.2022 20:06:41) 11475
15 000 Kč 07.12.2022 20:06:42 11340
14 000 Kč limit (07.12.2022 20:03:27) 11475
13 000 Kč 07.12.2022 20:02:31 10197
12 000 Kč limit (07.12.2022 20:01:17) 11475
12 000 Kč limit (07.12.2022 20:01:18) 10197
8 500 Kč limit (07.12.2022 19:59:40) 11475
8 000 Kč 07.12.2022 19:47:53 10841
7 500 Kč limit (07.12.2022 19:23:35) 10197
7 500 Kč 07.12.2022 19:23:36 9478
7 000 Kč limit (07.12.2022 19:20:10) 10197
6 500 Kč 07.12.2022 19:20:11 9478
6 000 Kč limit (07.12.2022 13:22:26) 10197
5 500 Kč limit (07.12.2022 13:22:25) 11475
4 600 Kč limit (06.12.2022 20:47:45) 11475
4 500 Kč 06.12.2022 20:47:46 2325
4 400 Kč limit (06.12.2022 10:40:14) 11475
4 300 Kč 06.12.2022 10:40:15 882
4 200 Kč limit (03.12.2022 8:17:16) 11475
4 100 Kč 03.12.2022 8:17:17 3425
4 000 Kč limit (03.12.2022 8:17:13) 11475
3 900 Kč 03.12.2022 8:17:14 3425
3 800 Kč limit (03.12.2022 8:17:10) 11475
3 700 Kč 03.12.2022 8:17:11 3425
3 600 Kč limit (02.12.2022 11:27:10) 11475
3 500 Kč limit (02.12.2022 11:27:09) 5667
3 400 Kč limit (02.12.2022 11:26:37) 5667
3 300 Kč 02.12.2022 11:26:38 11475
3 200 Kč limit (01.12.2022 8:31:23) 5667
3 100 Kč 01.12.2022 8:31:24 5572
3 000 Kč limit (01.12.2022 8:31:00) 5667
2 900 Kč 01.12.2022 8:31:01 5572
2 800 Kč 30.11.2022 14:13:51 5667
2 700 Kč 28.11.2022 13:23:46 5572
2 600 Kč 26.11.2022 1:26:18 5420
2 500 Kč 25.11.2022 3:03:23 659
2 400 Kč 24.11.2022 15:28:38 5667
2 300 Kč 24.11.2022 11:45:59 4747
2 200 Kč 22.11.2022 8:28:55 5572
2 100 Kč 21.11.2022 11:01:03 5661
2 000 Kč 21.11.2022 9:02:28 5572
1 900 Kč 20.11.2022 15:44:20 4228
1 800 Kč 20.11.2022 15:18:16 1488
1 700 Kč limit (20.11.2022 14:05:53) 5420
1 700 Kč 20.11.2022 14:05:54 7937
1 600 Kč limit (19.11.2022 18:20:30) 5420
1 500 Kč 19.11.2022 17:29:16 2325
1 400 Kč 17.11.2022 21:29:17 28
1 300 Kč 17.11.2022 21:07:08 10968
1 200 Kč limit (17.11.2022 19:59:25) 4469
1 200 Kč 17.11.2022 19:59:26 10788
1 100 Kč limit (17.11.2022 17:50:46) 4469
1 000 Kč 17.11.2022 17:07:22 5572