Olbram Zoubek - Astrologie

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 30x22 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
11853. Astrologie
Dražba ukončena:28.06.2017 22:06:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:35 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
35 000 Kč 28.06.2017 21:04:18 2693
34 000 Kč 25.06.2017 20:45:50 2325
33 000 Kč 21.06.2017 18:59:45 1260
32 000 Kč 15.06.2017 20:27:29 2325
31 000 Kč 15.06.2017 20:01:43 1260
30 000 Kč limit (15.06.2017 20:01:33) 2740
29 000 Kč 15.06.2017 20:01:34 1260
28 000 Kč limit (15.06.2017 20:01:07) 2740
27 000 Kč 15.06.2017 20:01:08 1260
26 000 Kč limit (15.06.2017 20:00:58) 2740
25 000 Kč 15.06.2017 20:00:59 1260
24 000 Kč limit (15.06.2017 19:47:20) 2740
23 000 Kč 09.06.2017 8:46:31 1260
22 000 Kč 05.06.2017 22:11:05 587
21 000 Kč 04.06.2017 16:25:44 1260
20 000 Kč limit (04.06.2017 16:25:43) 2669
18 000 Kč limit (04.06.2017 16:25:20) 2669
17 000 Kč limit (04.06.2017 16:25:19) 1260
14 000 Kč limit (04.06.2017 16:24:53) 2669
13 000 Kč limit (04.06.2017 16:24:52) 1260
10 000 Kč limit (04.06.2017 16:24:25) 2669
9 500 Kč limit (04.06.2017 16:24:24) 1260
6 500 Kč limit (04.06.2017 15:42:10) 2669
6 000 Kč limit (04.06.2017 15:42:09) 1260
3 100 Kč limit (04.06.2017 12:50:52) 1260
3 000 Kč 04.06.2017 11:45:43 1252
2 900 Kč 04.06.2017 10:08:44 2424
2 800 Kč 03.06.2017 21:54:41 1260
2 700 Kč 03.06.2017 21:51:42 2325
2 600 Kč 03.06.2017 21:36:33 1260
2 500 Kč 03.06.2017 20:59:47 1252
2 400 Kč 03.06.2017 12:38:44 1260
2 300 Kč 03.06.2017 8:42:12 1252
2 200 Kč 02.06.2017 20:49:18 1260
2 100 Kč 02.06.2017 20:02:05 1252
2 000 Kč 02.06.2017 18:20:52 1260
1 900 Kč 02.06.2017 18:04:16 1252
1 800 Kč 02.06.2017 16:46:21 1260
1 700 Kč 02.06.2017 15:59:33 1252
1 600 Kč 02.06.2017 15:45:47 1479
1 500 Kč 02.06.2017 9:13:22 849