Olbram Zoubek - Astronomie

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 20x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 33 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

posouzeno znalcem
152620. Astronomie
Zbývá:0 dnů, 15 hodin
Konec dražby:29.01.2026 21:39:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:9 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 13.01.2026 12:47:19 4671
9 000 Kč limit (05.01.2026 23:49:12) 16668
9 000 Kč 05.01.2026 23:49:13 7106
8 500 Kč limit (30.12.2025 9:43:05) 16668
8 000 Kč 30.12.2025 9:43:06 2325
7 500 Kč limit (29.12.2025 16:15:38) 16668
7 000 Kč 29.12.2025 16:15:39 1600
6 500 Kč limit (29.12.2025 16:15:33) 16668
6 000 Kč 29.12.2025 16:15:34 1600
5 500 Kč limit (29.12.2025 10:50:44) 16668
5 000 Kč limit (29.12.2025 10:50:43) 12714
3 400 Kč limit (25.12.2025 12:51:59) 16668
3 300 Kč 25.12.2025 12:52:00 5420
3 200 Kč limit (24.12.2025 22:36:08) 16668
3 100 Kč 24.12.2025 11:56:39 1600
3 000 Kč 23.12.2025 18:54:29 1610