Olbram Zoubek - Bezová

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéf - cín + pozlacení, 15x15 cm, signováno vzadu O. Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
9991. Bezová
Dražba ukončena:26.04.2017 21:25:23
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (26.04.2017 21:20:23) 2505
18 000 Kč 26.04.2017 21:19:48 2697
17 000 Kč limit (26.04.2017 21:16:22) 2505
16 000 Kč 26.04.2017 21:16:23 1260
15 000 Kč limit (26.04.2017 21:13:50) 2505
14 000 Kč 26.04.2017 21:11:30 2697
13 000 Kč 26.04.2017 21:11:12 2505
12 000 Kč 26.04.2017 21:06:55 2697
11 000 Kč 26.04.2017 21:05:49 1260
10 000 Kč 26.04.2017 21:04:52 2690
9 500 Kč 26.04.2017 20:59:02 2697
9 000 Kč 18.04.2017 20:50:11 1260
8 500 Kč limit (18.04.2017 20:49:45) 2590
8 000 Kč 18.04.2017 20:49:46 1260
7 500 Kč 18.04.2017 1:53:11 2590
7 000 Kč limit (18.04.2017 1:48:12) 1260
6 500 Kč 18.04.2017 1:48:13 2590
6 000 Kč limit (18.04.2017 1:48:04) 1260
5 500 Kč 18.04.2017 1:48:05 2590
5 000 Kč limit (18.04.2017 1:47:59) 1260
4 900 Kč 18.04.2017 1:48:00 2590
4 800 Kč limit (18.04.2017 1:47:55) 1260
4 700 Kč 18.04.2017 1:47:56 2590
4 600 Kč limit (14.04.2017 0:34:53) 1260
4 500 Kč 14.04.2017 0:34:54 2590
4 400 Kč limit (13.04.2017 12:27:55) 1260
4 300 Kč 13.04.2017 12:27:56 1195
4 200 Kč limit (13.04.2017 12:27:50) 1260
4 100 Kč 13.04.2017 12:27:51 1195
4 000 Kč limit (07.04.2017 10:15:34) 1260
3 900 Kč 07.04.2017 10:15:35 2556
3 800 Kč limit (07.04.2017 10:12:22) 1260
3 700 Kč 07.04.2017 10:12:23 2556
3 600 Kč limit (07.04.2017 10:12:17) 1260
3 500 Kč 07.04.2017 10:12:18 2556
3 400 Kč limit (07.04.2017 10:12:12) 1260
3 300 Kč 07.04.2017 10:12:13 2556
3 200 Kč limit (07.04.2017 10:12:09) 1260
3 100 Kč 07.04.2017 10:12:10 2556
3 000 Kč limit (07.04.2017 10:12:05) 1260
2 900 Kč 07.04.2017 10:12:06 2556
2 800 Kč limit (07.04.2017 10:12:02) 1260
2 700 Kč 07.04.2017 10:12:03 2556
2 600 Kč limit (07.04.2017 10:11:57) 1260
2 500 Kč 07.04.2017 10:11:58 2556
2 400 Kč limit (07.04.2017 10:11:54) 1260
2 300 Kč 07.04.2017 10:11:55 2556
2 200 Kč limit (02.04.2017 20:27:01) 1260
2 100 Kč 02.04.2017 20:27:02 2325
2 000 Kč limit (02.04.2017 20:26:56) 1260
1 900 Kč 02.04.2017 20:26:57 2325
1 800 Kč limit (01.04.2017 19:02:50) 1260
1 700 Kč 01.04.2017 19:02:51 627
1 600 Kč limit (31.03.2017 12:44:55) 1260
1 500 Kč 31.03.2017 12:04:44 1195
1 400 Kč 31.03.2017 7:37:53 1260
1 300 Kč 31.03.2017 1:24:33 2590
1 200 Kč 31.03.2017 0:28:32 849